Májová sešlost

Hana Nováková

7. května 2009

Účastníci májové sešlosti pod Řípem 6. května 2009 se hned po svém příchodu rozdělili do družin: Nedočkaví (Blanka Z., Tomáš K.), Přesní (Hanka N., Básník), V jednom letu (Markéta H., Milan F.), Nestíhající (Petr K., Jirka H.) a Kapitalisté (Drsňák).

Po zhodnocení vydařeného výletu do Vrchotových Janovic a okolí se slova ujal Básník. Svůj projev zahájil pro něj zcela netradičním pokynem: "Tak si všichni zapalte!". V zápětí ovšem prohlásil: "Dokuřte!" s následným: "Vítejte, sestry a bratři!". Tím nás upozornil, že oficiální program schůzky opravdu začíná.

Projednány, odsouhlaseny a zapsány byly následující body:

 1. Výlet do Podyjí ve dnech 12.–14. 6. 2009. Stručně z témat (více v samostatném dokumentu, který bude rozeslán s pozvánkou):
  • Příjezd ponechán na libovůli účastníků (tedy v pátek či v sobotu) s vědomím, že na odbornou exkursi se vyráží v sobotu v 9:00 hod. Kdo přijede později, musí se za námi vydat po šipkách, což bude ve vřesovištích mírně komplikované.
  • Ze třech možných variant sobotního programu, tedy přírodní pěší, přírodní motoristická a památková, zatím vítězí přírodní pěší. S sebou obuv vhodnou do vlhkého terénu (pohorky, holinky, vietnamky). Do chaty pak s sebou přezůvky.
  • Jídlo vlastní (je tam kuchyňka) + 3 hospody ve vesnici.
 2. Kroužek ručních prací. Markéta H. dodá barevný 3D návrh v měřítku 1:1, manželé F. vyřeší problematiku ztvárnění přítele člověka v květině. 3 ks kamnářských výrobků bude hotovo do červnového setkání (Hanka F.) spolu s květinovou výzdobou (Markéta H.). Finanční stránka věci se vyřeší na místě dobrovolnou sbírkou.
 3. Podzimní akce. Navrženo dobytí Bezdězu v sobotu 3. 10. 2009 a zeměpisná přednáška začátkem listopadu. Program bude upřesněn a zodpovědní vedoucí jednotlivých akcí jmenováni.
 4. Různé. Vyhlášení výsledků soutěže "Ulov si své klíště": Vítěz Ari s rekordními 39 ks (protiklíšťový obojek), na 2. místě Ondra s cca 20 ks nezakouslými (dlouhé kalhoty) a na 3. Bára s pouhým 1 ks lezoucím (kapka přípravku za krk za 100,- Kč).

Heslo dne Po posledním bodu připraveného programu následovala volná rozprava. Střípky z probíraných okruhů:

 • Těžký život dentisty pracujícího v blízkosti svého bydliště, aneb jak projít nepoznán.
 • Problematika zubních náhrad, aneb je vteřinové lepidlo to pravé řešení?
 • Rodinné vztahy Skálů z Břevnova, aneb kdo, s kým, jak...
 • Výhody malých vozidel v městském provozu, aneb vejde se sporák do Smartu?
 • Vliv mateřské školky v Tomanově ulici na budoucí genialitu žáků, aneb po stopách vontského Ginga.
 • Co znamená viklání zubů ve snu, aneb záhady lidského podvědomí.

Sešlost pod Řípem byla ukončena v 22:40 hod zvoláním "Blanka platí!" a konstatováním, že takhle dlouho jsme tu ještě nebyli. Takže už se moc těšíme na setkání příští, červnové, sváteční.