První poprázdninový sraz

Markéta Hainá – Riki

4. září 2009

Tentokrát jsme s Jirkou na náš první poprázdninový sraz ve středu 2. září 2009 vyrazili o hodinu dříve, to abychom se co nejdříve najedli, respektive já, protože jsem přes den vůbec nestíhala. Hned ve dveřích nás sekla Blanka Čechová, která vyprávěla něco o krční páteři, a mně při tom dost nahlas kručelo v břiše. Objednali jsme si pivko na žízeň a jídlo. Básník s tím samým úmyslem přišel také o něco dřív, doprovázen Ďáblem. A zatím, co jsem nervózně koukala na hodinky, dorazili Ondra, Petr, Luboš, Marcela, Líba s Jirkou, Helena, Hanka.

Prezentační listina Prvním bodem srazu bylo upřesnění plánované oslavy 90. výročí založení naší "10". Tohoto plánování se zúčastnil pouze Básník a Ďábel, já jsem sem tam něco podotkla.

Asi po další půlhodině mi konečně donesli večeři, takže jsem při konzumaci jídla nebyla schopna soustředit se na jejich debatu, jen jsem si všimla, že ostatní také ne. Nicméně jsme Básníkovi schválili pozvánku na tuto akci a rozhodli se ji zaslat nejen našim bratrům a sestrám, ale i na školy v blízkém okolí. Popisky pod fotografie, které budou hlavní dominantou akce, jsme s připomínkami taktéž odsouhlasili.

Zatímco mně odnášejí prázdný talíř, kamarádům plné přinášejí. I oni se dočkali. Na avizované sekání trávy jsme se dobrovolně, pod nátlakem neúčasti ostatních, přihlásili já s Jirkou a Básník. Tak jen doufáme, že nám v neděli nebude pršet, práce půjde pěkně od sekačky a na obídek zaskočíme někam jinam, než přes ulici k Čechům.

Protože jsme se neviděli více jak dva měsíce, byla jsem zvědavá, jak ostatní trávili dovolenou. Petr byl opálený od moře z Egypta, Ondra bílý jako sejra, protože ještě nikde nebyl, neboť ho baví chodit do práce.

O plánované výpravě na Bezděz napsal Hopes na naše stránky již vše, co kde vypátral a co si i vymyslel, ale jisté detaily jsme doladili. Co jsme vůbec nedořešili a dořešíme u nás v Bubnově ulici č. 2, dne 10. srpna od 18. hodiny, je ta oslava. Rčení: "Víc hlav, víc rozumu!" se nám nepotvrdilo, proto méně hlav... Pozváni na dobré vínko jsou Básník a Ďábel, Marcela se omluvila.

Z důvodu včasného navrátila jsme se s Jiřím omluvili a chvilku po příchodu Zuzky jsme odešli. Co se dělo potom, nevím, může klidně někdo doplnit.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nevím, jaký dojem měli ostatní z tohoto setkání, já poněkud rozpačitý. Všechny tyhle lidičky mám ráda, je mi příjemné se s nimi po tolika letech stýkat. Jen mne mrzí, že více řešíme, namísto abychom se smáli.