Předprázdninové posezení 2. 6. 2010

Jiří Hainý

3. června 2010

Prší, všude prší, na Moravě jsou už zase vyplaveni další povodní. Ale pod Řípem je co? Pod Řípem je sucho. Takže nic nebrání našemu předprázdninovému posezení.

Pobyt pod Řípem má řadu výhod. V zákulisí je slušně vybavená spižírna, je tady kuchař ochotný vařit, nápoje jsou donášeny jaksi samozřejmě a kdo má na útratu, nemusí po sobě ani umývat nádobí. Tedy další opulentní sešlost začíná. Dříve nežli se stačíme sejít, Ďábel a Vladek již dojídají. Tím se dostávám k prezentaci – ostatní účastníci si objednávají krmivo asi v tomto pořadí: Básník, Luboš, Markéta, Jirka, Helena, Marcela, Hanka, Petr, Ondra, Líba, Jirka, Blanka, Zuzana. Obvykle poslední opozdilec Drsňák je dnes předposlední, neb TV Nova zadrhla Zuzku.

Konzumujeme a řešíme samé veledůležité věci. Jako že Jirka chrápe tak zběsile, že s ním neusne ani Líby pes, natož kdokoli jiný. Blančina hafišta, i když má své dny, fernet nedostane, a Drsňák, že to má doma těžké. Neshodnou se s rodiči ani na tom, koho volit, tím méně, jak má mít dlouhé vlasy. Všichni se ale shodneme na tom, že i když vlastně vůbec nestárneme, tak jsou najednou naše nejčerstvější vzpomínky asi tak třicet let staré. Předvádíme takový malý podřipský sklerotikon.

Povolební přípitek Volební suvenýr Zábava volná Co to provádí?!
Povolební přípitek Volební suvenýr Zábava volná Co to provádí?!

Večer ubíhá, ručičky hodin se najednou točí jak vrtule větráku a Básník si musí zjednat pozornost rozhodným ťukáním do stolu. Sobotka. Kdo, kdy, jak, s kým a čím pojede do Sobotky k Vladkovi. Je tam asi šest pokojů s nějakou tou postelí (bacha, nevlézt k Jirkovi), spacáky je lépe vzít vlastní. Výlety budou dle počasí a chuti, jídlo, grilování a pití též podle chuti. Prostě! Sobotka navzdory dokonalé organizaci dozajista bude. Už proto, že ubytování je prý zadarmo.

Venku je stále mokro a pošmourno, přímo hospodno, tak požádáme slečnu – pani od roznášky tekutin o něco proti trudomyslnosti. O programu na září a říjen pomlčím, aby bylo o čem psát příště.

Dohodnuto, vyřešeno, zábava volná. A to se nemusí, nebo podle některých spolustolovníků přímo nesmí, zapisovat. Vracím tedy propisovačku majiteli. Vlastně ještě ne. Důležité: Až půjdete k našemu oblíbenému stomatologovi usednout do křesla, přineste s sebou OKUVAJTLUTEJN, aby lépe viděl na vrták. Jo, a ještě, ta vesnice se jmenuje Hrdoňovice. Tady je ta propiska, dík.

Hola hoj ahoj, Jirka H