Posázavskou stezkou

Zuzana Stiborková

4. října 2010

Termín: sobota 18. září
Sraz: 8:00
Místo: Hlavní nádraží, před pokladnami

Vlak odjíždí v 8:34 hod, vystoupíme ve stanici Petrov u Prahy, předpokládám, že v 9:27.


... tak takhle začínaly instrukce pro náš další skvělý výlet připravený Lubošem a Ivonou.

Putování vedlo z Pikovic po červené značce podél Sázavy přes Žampach do Kamenného Přívozu, kde končilo na zahradě jedné chaty přímo lukulskými hody. Počasí nám celkem přálo (vlastně to byl asi jeden z posledních hezkých zářijových dnů), a tak není divu, že nám trávení na sluníčku trvalo poměrně dlouho. Na nádraží jsme dorazili až za tmy a cestou zpět Posázavským Pacifikem jsme si o slibovaných krásách "divoké" přírody kolem museli nechat jen zdát.

Výlet probíhal v příjemném tempu a všeobecné pohodě nejen díky množství nasbíraných hub a radostně pobíhajícím psům, ale zvláště díky neuvěřitelně precizní přípravě Luboše a Ivony. Nejenže nás zahrnuli už před cestou množstvím textových a obrázkových pozvánek a odkazů na weby podpořeným výňatky z jízdních řádů, ale Luboš měl všechno s sebou vytištěné v barvě.

Aby bylo možné dojít zdárně k cíli, bylo nutné během cesty řešit různé zapeklité úkoly (Aleš výpočty popsal celou jednu stránku). Luboš s sebou dokonce i všechny deklarované pomůcky (např. opravdovou nafukovací matraci nebo příložník) celou cestu vláčel, přestože bylo takřka stoprocentně jasné, že do vody se nikdo nepohrne ani pod pohrůžkou, že zahradu s připraveným grilováním nenajdeme, a tudíž budeme o hladu.

Ani při přípravě grilování nenechala naše úžasně sehraná organizátorská dvojice nic náhodě: nespokojili se s ujištěním, že chata a zahrada existuje, ale na místo se jeli podívat předem, příslušný kus zahrady posekali, pohrabali, dříví nasekali a proviant a všechny grilovací náležitosti připravili v garáži. A až vám řeknu, že za slovem proviant se skrývaly špízy z marinovaného kuřecího masa a zeleniny, a pak také moučník v podobě buchty a k němu samozřejmě kávička (kdo chtěl, ji měl i s mlékem), tak se určitě rozhodnete, že si to příště už nenecháte ujít. Tak se na vás těšíme...

Pro větší věrohodnost svých slov přikládám část obrazové pozvánky:

... další část cesty už bude zajímavější co do orientace. Možná budeme nuceni překonat i tok Sázavy za účelem získání informací o další cestě, ale především info o zdárném a úspěšném zakončení cesty spojené se zažívacím traktem.

A skutečně další důležitá informace, jak nalézt parcelu v Kamenném Přívozu, kde na nás čeká grilování špízů, popíjení pivéčka, mlsání zákusků a kávy, je ... na druhém břehu Sázavy.

V místě, kde tok řeky přehrazuje jez, je na druhém břehu důležitá informace. Na křižovatce cest za řekou je dopravní značka omezující rychlost v obci, a právě tato číslovka určí mapový list, na kterém je číslo parcely, kde se začnou lukulské hody včetně táboráku.

Taková řeka se dá překonat různými způsoby, plaváním, broděním, jízdou na nafukovací matraci apod.

Nafukovací matraci i pádlo máme sebou a včera jsem se v řece koupal...


Voda je O. K. Tábořiště je odborně upraveno... ... uklizeno Nápověda ... foto chaty na pozemku
Voda je O. K. Tábořiště je odborně upraveno... ... uklizeno Nápověda ... foto chaty na pozemku