Padá sníh, padá sníh...

Hana Nováková

2. prosince 2010

Padá sníh, padá sníh,
pojedeme na saních.
Pojedeme z kopce dolů,
zastavíme o stodolu...

A nebo o Říp! Chumelenici a dopravním podnikům navzdory se U Čechů první prosincovou středu 1. 12. 2010 sešla početná společnost: Zapadlý autobus Jirka s Markétou, Helena, Vláďa, Marcela, Tomáš, Líba s Jirkou, Luboš, Zuzka, Petr, Ondra, Drsňák a Hanka.

Ze všech se nejdřív sypal sníh a vzápětí pak historky z dopravní kalamity. Všichni prokázali odvahu a kolektivního ducha, neb možná bylo stejně riskantní prodrat se závějemi po svých jako autem. Ducha sportovního ovšem nejvíce prokázala Zuzka, která až do hospody (doslova) přijela na lyžích.

Po krátkém zhodnocení proběhlé Mikulášské (pro ty, kteří nečtou tyto zápisy) se slova ujal velký náčelník B007. Neb není co nadále skrývat, koho podplácet a kde dohánět resty – bodování za rok 2010 je uzavřeno. Na prvním a skromně nevyhlašovaném místě se opět umístil Básník, ovšem pozor, i on se letos dvou akcí nezúčastnil. Dosáhl 17 z 19 možných bodů. O jednu prezenci míň měla Marcela a na nejnižší bednu s 15 body shodně vystoupali Helena s Lubošem. Bramborovou medaili brala tentokráte ze zdravotních důvodů omluvená Blanka. Nicméně ta měla současně nárok i na superzlato, neb ziskem 10 prémiových bodů za splnění jistého úkolu daleko předehnala všechny oceněné. Náš náčelník nás má ale rád, a tak ceny v podobě čokoládových šišek, koulí, Mikulášů a čertů brali nakonec všichni. A kdo nebyl přítomen vyhlášení, ten měl smůlu – cena padla na oltář zvýšené potřebě cukru v krvi (primárně tedy v žaludku) všech okolosedících.

Ovšem polomikulášský charakter schůzky vzal za své i slovutný šifrovací agent Luboš. Ten nám všem nadělil pletené rukavice Magicgloves, které jsme povětšinou rovnou navlékli. Neb tentokráte nebylo v klubovně nejtepleji. Možná i proto byl dnešní program krátký. Marcela ještě připomněla (tradiční) toulky vánoční Prahou, ku kterým je sraz v sobotu 11. 12. 2010 ve 13:00 hod na Malovance (poblíž tramvajové zastávky, pro majitele GPS navigací na souřadnicích 50,085624, 14,382066). Program vycházky dostali všichni mejlem, ovšem ten bude samozřejmě upraven aktuálně podle počasí (program, ne mejl). Do následné restaurace Na Urale na Puškinově náměstí v Dejvicích ale od 17h dorazí i ti, kteří vycházku vynechají.

Nakonec padla jen krátká zmínka o plánovaných horách (14.–16. 1. 2011, finální dohoda na lednové schůzce), proběhlo dovybrání záloh na hory a příspěvků na webhosting a pak už jen čajíčky, rumíčky, zapékané těstoviny... a prima společnost. Jako vždy. Něco po desáté se i poslední držáci vydali do bílého pekla. Tak doufám, že cestu domů zvládli všichni v pořádku.