Byl druhý Máj...

Hana Nováková

4. května 2012

Byl časný večer, druhý Máj,
večerní Máj, byl chásky čas,
servírčin zval ku sklence hlas,
kde dýmový zaváněl bar...

Nicméně bar alias klubovna Pod Řípem tentokrát útulné spočinutí neposkytl. A o nějaké romantice nemohla být řeč už vůbec. No, posuďte sami:

Máj U Čechů netekla voda, čiliže problém se záchody, vinným střikem a nervózním personálem. Drobné rozptýlení nastalo alespoň díky sledování šéfa pobíhajícího s barely mezi přistavenou cisternou a kuchyní. Pivo bylo podměrečné, strouhanka nedopečená, anebo naopak zuby-lámající, smažák nechutný a nová servírka zcela nemájově nabroušená. A nakonec ani náš stručný účet nevyšel, jak měl.

Ale my jsme se odradit, alespoň zpočátku, nedali. Partička ve složení Markéta, Jirka, Helena, Aleš, Marcela, Petr, Ondra, Tomáš, Zuzka S., Drsňák, Luboš a Hanka poseděla, poklábosila, v rámci možností pojedla a popila a i něco málo dohodla. Téma hovoru se od kvality piva v malých versus obřích pivovarech a také komentování současné špatné kondice klubovního zařízení pomalu přesunula k chystaným akcím.

O cyklo-moto-pěšo výletu v sobotu 2. 6. 2012 na Lidicko toho zatím moc nevíme a zvědavě čekáme na Básníkovy instrukce. To víkendová výprava 15.–17. 6. 2012 do Pece pod Sněžkou se už rýsuje zřetelněji. Marcela předložila tabulku ubytovacích možností spolu s mapkou jejich umístění na Velké Pláni. Zapsala si hlášení účasti i ubytovací preference a netrpělivě čeká ještě na další reakce e-mailem/telefonem. Pozor, uzávěrka přihlášek je v pondělí 14. 5. 2012! Zatím vede penzion KOULA (s vlastními kuchyňkami).

Drobně na duši i na obloze podmračený večer nás z Bílé Hory vyhnal poměrně časně. Cestou ještě zazněla zajímavá myšlenka – neměly by být body za účast na schůzkách váženy např. vzdáleností domova od klubovny? Myslím, že by to stálo za úvahu:)

Tak příště v lepší náladě a snad i s lepším servisem!