Říjnová schůzka – 3. 10. 2012

Marcela Nováková – Maud

5. října 2012

Pamětní deska Už téměř za tmy jsme se scházeli v útulné klubovně pod Řípem. A sešlo se nás dost – Linda + Linda, Líba + Jana + Lukášek, Helena, Hanka, Ivona, Básník, Ondra, Petr, Luboš, Tomáš, Jirka H. + Arry, Drsňák a Marcela.

Jak jinak, hned na začátku jsme patřičně prezentovali své bolístky. Lindu bolí pravá ruka (nemá dostatečný trénink ve zdvihání půllitrů), Vláďa ji hned poučil, jak se choroba bude vyvíjet dál a sám za odborného dozoru našeho lékaře shrnul všechny své neduhy. Tentokrát to bylo ku prospěchu věci, neboť ihned poté se rozveselil a dokonce si poručil Jägermeistra. Ovšem marně vymáhal od personálu rodný list předmětného alkoholu. Prý mají skladem jen bílé hole :-)

Za mírné konzumace všeho možného jsme pak rekapitulovali, co náš čeká do konce roku. Příští sobotu se vydáme na vůbec první skautské tábořiště v Čechách, bohužel opět oslabeni o Helenu s Alešem, kteří se neuváženě pustili do rekonstrukce bydlení a z původních pár víkendů se přestavba rozbujela na měsíce. Snad do Vánoc už budou v novém, přejme jim to. Pak už jen listopadové Podřípení, kde Básník vyhlásí rámcový plán akcí na rok 2013 (návrh rozešle předem), a "tradiční" předvánoční toulky. Protože garantem poslední akce jsem já, už v předstihu jsem dala ku zvážení alternativu prožít tyto toulky netradičně v Drážďanech. Zda to vyhraje cizina, nebo se budeme toulat po Praze, to rozhodneme na příští schůzce. Datum je již zvoleno – druhá adventní sobota (8. 12. 2012).

A na závěr pár bonbónků:

  • 1. 12. 2012 se koná v řepské sokolovně Country bál; pár místních ví, o čem je řeč. V programu je i vystoupení taneční skupiny, jejíž členem je Ivona. Kdo se chce pobavit, event. si trochu zatancovat, je vítán. Fakt je, že jsme podobnou akci společně ještě nezažili. Takže co, půjdeme??? Vstupenky á 120,- Kč je možné zakoupit předem – objednat u Hanky.
  • Další informace hodná zápisu – na lednové běžky do českých hor s námi pojede i král alpských sjezdovek Petr! Tedy má ty nejlepší úmysly.