Středeční schůzka 2. října 2013

Hana Nováková

4. října 2013

Marně nad svými nečitelně psanými poznámkami ze středeční schůzky plnými podivných výkřiků přemýšlím, jak začít zápis. Inu, nejdřív jsme se bavili o prdu. Přesněji řečeno o trablech Blančiny dvouměsíční vnučky Kačenky. My bez zkušeností jsme se dozvěděli, že pomáhá nejen teplo na bříško či kapky, ale třeba i rektální trubička. Informace veskrze užitečná, že? Řeč se pak trochu zvrhla přes rozličné lékařské vyšetřovací metody mužů a žen až k lechtivým vtipům a narážkám. Ty jsem si ovšem nepoznamenala a tak máte smůlu. Měli jste tam bejt.

Pak tady bylo druhé oblíbené téma, a to peníze. Představte si, že klobása na Václaváku stávala 3,60! Za pětikorunu už byl řízek! No, a někde byl za 4,50 dokonce oběd jedna báseň. A ty dobroty v Arbatu, dršťková, prejt, boršč, hranolky s růžovou omáčkou a maxinapichovátkem, mňam!

Do téhle slinyronící debaty nám Básník začal zanášet organizační poznámky. První a nejaktuálnější byla o chráněnooblastním výletu na Kokořínsko. Protože rychlý a místenkový autobus na startovní zastávce nezastavuje, musíme jet autobusem zastávkovým a bohužel nemístenkovým. Sraz tedy bude na Hole(y)šovickém AUTOBUSOVÉM nádraží (hned vedle vlakového, přední výlez z metra směrem od centra) o půl hodiny dříve.

Kulturně-společenská vložka – na výlet je dobré se posilnit: 20. Břevnovské posvícení se koná ve dnech 10. – 13. října 2013

Dalším bodem programu byl plán akcí na rok 2014. Je pravda, že se poslední dobou na výpravách nescházíme v ohromujícím počtu. Na stranu druhou si ale nepamatuji akci, která by se nám i ve skromném počtu účastníků nevydařila. Takže plán jen drobně upravujeme dle požadavků garantů jednotlivých témat, ale celkový rozsah ponecháváme. Však ono se nám to případně operativně a aktuálně protřídí. Kromě výletu na Kokořínsko nás letos čekají ještě Adventní toulky a zkraje příštího roku hory. Tentokrát možná Orlické. Výsledný plán pošle Básník všem na vědomí.

Ke konci schůzky proběhly kolovací hry. Nejprve kolovaly peníze na doménu a spol. od nás k Marcele (hra proběhla za účasti státního notáře, vlastně účetního, a všechna vylosovaná čísla, tedy vybrané bankovky, jsou platná). A potom kolovaly skautské prafotky ze začátku let 90. od Básníka k nám. Dozvěděli jsme se návod na výrobu domácího práskacího zařízení z upilovaného hřebíku, dutého klíče a hlavičky od sirek, alias KUMKY. A vyslechli si koncertní provedení variace na mobilní melodii v podání Ariho. Na závěr nás Zdeněk pobavil další rundou vtipů, z nichž si pamatuji jen jeden o blondýnách a ten samozřejmě vůbec, ale vůbec není vtipný!

Zapečené penne úvodem
Zapečené penne úvodem
Řeč se pak trochu zvrhla
Řeč se pak trochu zvrhla
Skautské prafotky
Skautské prafotky
Dozvěděli jsme se návod
Dozvěděli jsme se návod

Příště se sejdeme 6. listopadu a kdo přinese lampion, bude IN. Zápis bude psát Ondra a ani trochu se toho nebojí. Stejně jako my ostatní. A to jsme si mezi přítomnými (Marcela, Básník, Markéta, Jirka H., Ari, Ondra, Petr, Helena, Linda, Zuzka S., Drsňák, Hanka a na chvilku Zdeněk) i omluvenými (Zuzka J., Líba) jednohlasně odsouhlasili.