Setkání Pod Řípem – 5. 3. 2014

Linda Hurníková

11. března 2014

Tak jako každou první středu v měsíci jsme se sešli Pod Řípem. Svorně u jednoho stolu zasedla Marcela, Vláďa, Jirka, Aleš a Helenka, Hanka, Drsňák, Petr, Líba, Zuzana a já. Pod stolem nás hlídal Arry.

Opět se řešila kuna. Marcela chápe, že je na Bílé Hoře nebo v Hostivici, ale jak se dostala do paneláku, to je záhada. Básník vykládal, jak likvidoval kunu. Vzhledem k tomu, že je to čistotné zvíře a chodí na jedno místo, podařilo se mu celou hromádku při vyhánění kuny vysypat na svoji hlavu.

Dalším tématem byly hory. Kdo byl letos kde, kde je nejvíce sněhu a kde se lyžovat nedá. Itálie jasně zvítězila. Sněhu je tam dostatek. Naše hory jsou spíše na procházky a slunění. Helenka s Alešem vyprávěli, jak jeli novou lanovkou na Sněžku a poté se pustili dolů pěšky. Rozpouštějící sníh ale udělal z cestiček ledovku, a tak museli sestupovat lesem, který jim způsobil nemalé problémy. Dolů došli otlučení a mokří, ale zdraví a živí. To bylo to nejpodstatnější. Jinak v Krkonoších sníh nebyl a Helča našla dokonce první houbu. Kdo by nevěřil, mohl se přesvědčit fotkou na mobilu.

Jaro
Samozřejmě, že každý si dal nějaké to pivko, ať alko nebo nealko. Z pamlsků nejvíce zaujala palačinka a také matjesy Drsňáka, které mu paní vrchní málem odnesla, ještě než dojedl poslední cibulku (to nejlepší si totiž nechal na konec). Křen, který dostala Marcela k ne moc dobré klobáse, byl asi na pořadu dne, protože ho dostal i Aleš k masu a já k zelnému salátu. Pravděpodobně byl několik dní starý a nebyl vůbec dobrý.

Na jednom konci se řešil country koncert a Drsňákova nová práce (bohužel jsem seděla daleko, tak nemohu popsat dopodrobna). Na naší straně se debatovalo o jídle, o pěstování těsta na vatikánský chlebíček, o pěstování kvasinek na kefír a o dalších dobrotách. Zuzana líčila, jak šel Pavel k Petrovi nechat si vytrhnout zub a jak nezabrala ani jedna injekce s narkózou. Petrovo vyjádření už ale neznáme, protože musel odejít dříve.

Poté se rozhořela vášnivá debata o dalších akcích letošního roku. Při té příležitosti se dohadovalo, kdy je první jarní den. Vzhledem k tomu, že si nikdo nebyl jist, přišel ku pomoci chytrý mobil, kde je vše. Opravdu, letos začíná jaro již 20. března. Dále se řešilo, zda výlet UNESCO bude na jaře nebo na podzim a CHKO obráceně. Musím přiznat, že nevím, co bude na jaře a na podzim. Necháme se překvapit.

Mezitím odešla Líba, cesta na Kladno není snadná.

Došlo i na naše zdraví, na povídání o preventivních prohlídkách, já dnes z jedné přišla. Náčelník se chytá na PSA a Líba dostala předvolání na povinnou prevenci.

A čas tak nějak rychle utekl, bylo po deváté hodině, pro mne přijel Lukáš. V té době se rozhořela debata o dostavbě metra a opravě silnic okolo Bílé Hory. Rozšíření je v nedohlednu a Juráška vytáčí sousedovic jezevčík, který neustále vyje na každé houkající auto (sanitka, hasiči, policie).

Potom jsem se rozloučila a jela domů. Myslím, že i ostatní se pomalu chystali k odchodu.

Tak zase za měsíc na viděnou.