Zápis ze schůzky skauta ze dne 7. 5. 2014

Zdeněk Hurník

13. května 2014

Den Vítězství
V předvečer dne Vítězství nad fašismem se nás sešlo jen osm. Mnozí patrně využili možnosti vzít si na pátek dovolenou a odjet na prodloužený víkend v délce čtyř dní. Zase jednou mezi nás zavítal vzácný host – manžel Lindy Zdeněk. Jeho přítomnosti jsme okamžitě využili k tomu, aby nám sepsal zápis.

V průběhu schůzky se probralo všechno možné. Od politické situace na Ukrajině, přes příští schůzku spojenou s česáním třešní a grilováním u Hajných až po vyprávění anekdot. Zvláštní pozornost jsme věnovali projednání plánovaného kombinovaného cyklo-moto-pěšího výletu do Roztok a na Levý Hradec. Dále se vzpomínalo na některé vydařené příhody z minulosti a také na nepřítomné kolegy, kteří místo chození na schůzky musí dřít do úmoru a vracejí se chudáci z práce až pozdě v noci.

Kuchyně restaurace "U Čechů" jako obvykle splnila očekávání a dokázala jak nasytit hladové, tak utišit utrpení žíznících. Z obvyklého rámce se vymykal pouze smradlavý pivní sýr zadělávaný plzeňskou dvanáctkou a vylepšený topinkami s česnekem.

Vzhledem ke slabší účasti jsme druhý rezervovaný stůl, jenž zůstal volný, přenechali obyčejným smrtelníkům. Ale jak už to bývá – za dobrotu na žebrotu. Navzdory tomu, že s sebou měli děti, okamžitě začali kouřit. To se ovšem setkalo s naším hlasitým nesouhlasem a Linda je slušně, avšak silně asertivně vyzvala, aby chodili kouřit ven. Což se také stalo.

Čas v družném hovoru rychle plynul a najednou padla zavírací. Ukázněně jsme zaplatili útratu a v poklidu se rozešli něco po desáté.