Poprázdninové Podřípení 3. 9. 2014

Marcela Nováková – Maud

5. září 2014

První zářijovou středu dorazilo do "klubovny" pod Řípem 11(+2)+1 členů OSaP (Líba, Helena, Hanka, Zuzka S., Markéta, Linda, Marcela, Vláďa, Jirka H., Aleš, Zdeněk a v závěru se mihli i Zuzka J. a Jirka N., zatímco pod stolem si lebedil Arry). Postrádali jsme břevnovské pánské členy, o všech Součcích ani nemluvě.

První (a prý i poslední) selfie
První (a prý i poslední) selfie
Příjemná paní servírka roznesla jídlo a pití a už to jen hučelo. A že bylo co probírat! Od červnové svatby u Hurníků, přes dovolené (Aleš má zážitek z východu slunce na Sněžce), houbaření (všichni rádi houbaří až na Básníka, který přesto, že si houby pamatuje, houby nevidí), po výstavbu metra a návazné dopravy kolem Vypichu. Získali jsme i nové poznatky z gastronomie – např. že nemáme jíst žraločí ploutve, neb se po nich fialoví, nebo že kombinace mořských plodů a moldavského vína vyvolá ošklivé skvrny po těle. V oblasti módy jsme se poučili o novém trendu výroby ozdob z gumiček a Básník si vyrobil své první (a prý i poslední) selfie v životě. Zaznělo i oblíbené téma zdravotnictví, ale to se záhy smrsklo jen na veterinu a připomenutí, že nejlepší je Dvořák v Berouně.

V závěru jsme lehce probrali připravovanou velkou podzimní akci – UNESCO v Lednici a okolí. Zuzka všem rozeslala instrukce a odkazy a už je jen třeba zjistit, kdo první dorazí do penzionu, aby přebral klíče od pana majitele a event. vyrovnal účet. Holky Novačky se rozhodly, že pojedou vlakem (nechce se jim po ucpané dálnici) a vybídly ostatní, aby se připojili, že bude sranda:-)

Krátce po deváté se začala parta trhat a před desátou bylo po všem. A teď už se můžeme plně oddat těšení na jižní Moravu (třeba bude i nějaký sklípek:-)