První středa v roce 2015 (7. 1. 2015)

Hana Nováková

8. ledna 2015

Piss

První středu v roce 2015 jsme se opět sešli.

No dobře, tak já to teda trošku rozvedu:

Začátek roku zřejmě přeje bacilům. Kdo dorazil, ten někoho omlouval. Básník Lindu a Drsňáka, Kymličkovi Petra, Jirka Markétu, Hanka Líbu a Tomáše. Jen Marcela a obě Zuzky, aspoň matně tuším, nikoho neomlouvaly. Malý počet účastníků byl ovšem odměněn návštěvou z nejmilejších – přišel se na nás podívat Ďábel. Byť jeho vyprávění o Jeleně nebylo moc veselé, moc rádi jsme ho po čase viděli.

Téma večera bylo poněkud neobvyklé, ale o to zajímavější a hlavně pro ženskou část společnosti poučnější. Jak bych vám to... Řekněme, že "proměny aktivit na pánských záchodcích v čase". Ona není sranda, když vám při marné snaze dokončit časově náročnou potřebu vypne na záchodcích fotobuňka světlo, že? To pak přicházejí vzpomínky na mládí – jak to šlo daleko, vysoko a mocným proudem. A taky se někdo třeba pochlubí sníženou známkou z chování za znečištění kabátu školního inspektora. Co má co chodit po dvorku školy pod okýnkem chlapeckých toalet, když tam zrovna probíhá tak zajímavá soutěž v trefování se, že...

Ono vlastně všechno ostatní ze středečního večera už nebylo tak důležité. Jo, dějou se ve světě věci, nad kterými zůstává rozum stát. A dost možná se brzy začnou dít i u nás. Jo, jedeme o víkendu na lyže alias pěší výlet do Třech Studní na Vysočinu. Jo, přišla smska od agenta ČD, že Brdy budou, hurá! Jo, těstoviny, kapsa, palačinka i bramboráčky byly opět mňam. Jenže člověk se stejně pořád vrací k tomu jednomu tématu.

Jsem opravdu žádostiva, co přijde příště. Těším se!