Oddílovka 1. 4. 2015

Marcela Nováková – Maud

2. dubna 2015

Alzheimer

Za okny nepříjemné aprílové počasí, ale pod Řípem milo, teplo, prostě útulno. Jen ta aktivita v docházce trochu hapruje: Hostivice a Řepy slušná, dalo by se říct 90 % docházka (i když se i v těchto lokalitách vyskytují chroničtí absentéři), Strašnice 100 %:), Zahradní Město a Kladno omluveno, za Břevnov hájí barvy už delší dobu jen Zuzka. Bílá Hora, Malý Břevnov, Bohnice 0 %. Teda přátelé, co je to s vámi? Takhle pro vás Mikuláš bude mít jen ty nahnilé brambory ze supermarketu!

Jedlo se, popíjelo, řeči se vedly. Lukáš zdárně zastoupil otce ve vyprávění vtipů, Drsňák zase hlídal, aby se moc nemluvilo o nemocech. No, a protože jsem tam zapomněla lísteček s probíranými tématy, tak se zmůžu jen na pár postřehů: vděčné téma Alzheimer (to jsem kupodivu udržela) – Helča nám prozradila, jak se pozná začínající nemoc, Básník se snažil vystihnout moment, kdy by ještě takto postižený jedinec mohl požádat o euthanasii.

Probírali jsme výlety uplynulé i budoucí. Dohodli jsme se, že na říjnové či listopadové schůzce si ujasníme společně, kam a na jak dlouho se vypravíme v příštím roce. Nenecháme tedy tento náročný úkol jen na náčelníkovi. Některé tematické okruhy se již pomalu vyčerpávají, jiné vznikají.

Zuzce jsme s nadšením odsouhlasili dubnovou návštěvu Žatce (město se chystá mezi památky UNESCO – tak rychle, než tam zdraží pivo), Luboš ještě mlžil ohledně technických památek, Aleš lákal na výlety po Krkonoších.

Linda nás podarovala vlastnoručně nazdobenými vajíčky, a tak snad ty svátky jara za pár dní nastanou. I když jsme při odchodu na zahrádce restaurace se zděšením pozorovali narůstající námrazu na stolech.

Ale nebojte, bude líp. Za 14 dní jedeme na další výlet! Hlavně si zkuste občas nakreslit ciferník:) (přítomní vědí).