Oddílovka PodŘípem 06. 05. 2015 – OSaP

Jiří Novák – Drsňák

7. května 2015

Radost

Možnost psát zápis ze společných setkání či akcí OSaPů je pro mne čest a i opakovaná radost. Poprvé ji totiž zažiju naživo a podruhé při sepisování zápisu. Přiznejme si, že tento zápis je umocněn hlubokým dolováním teprve, či již, včerejších událostí.

Propůjčení čestné funkce kronikáře oddílovky z 6. května 2015 provedl totiž náčelník skoro na jejím samém sklonku! Snad aby odčinil tento pozdní krok, mně zaslal několik záchytných bodů, z kterých mohu při sepisování vycházet. A navíc seděl na druhé straně stolu, odkud k nám některé dialogy i monology vůbec nedorazily.

Ono vlastně ani snad není tolik důležité, o čem si tam mezi sebou "plkáme", spíše to, že "plkáme" společně:)

Jídlo i plkající účastníci se tentokráte vešli k jednomu stolu, stejně u druhého byla rezervace... A ti, kteří nepřišli, mají čeho litovat, jak se dočtou v následujících řádcích. Už se ale nedočtou, kdo měl co dobrého k jídlu, a proč si zde, myšleno v této hospodě, náčelník už nedává kávičku.

Dovol, vážený čtenáři, abych si užil pár vteřin čestné funkce kronikáře a zároveň k tomu využil postřehů a poznámek, ke kterým jsem přišel bez práce a námahy. Autorsky patří náčelníkovi B007:

Nazdar bratře,
zde jsou střípky vzpomínek, věřím, že si s tím poradíš:
• Hodně se mluvilo o dr. XyXyX
(pozn. autora: protože není a NIKDY nebude členem OSaP, nebudeme mu ratheji dělat propagandu).
• Tomáš s Lindou probrali kompletní břevnovský místopis – ale to jsi asi neslyšel.
• Já jsem probral s dr. Knížkem svůj dentální chorobopis a další témata z mé oblíbené medicíny – ale to jsi asi neslyšel.
• Něco si tam povídala Marcela a Hanka s tebou – to jsem ale neslyšel.
• Líbě ujel autobus, protože šly špatně hodiny.
• Linda chystá příští setkání pod Řípem pod třešní, aby spálila uhlí, které vyhrála na country bálu.
• Hainých nedorazili a nevíme proč.
Víc si nepamatuju, ale je to alespoň na dva zápisy. Tak do toho!
Zdraví
B007

... teď ještě koukám do svých zápisků a tam mám jedinou poznámku, kterou jsem zapomněl, a to, že: "Helenka je omluvená." Doufám, že ti to pomůže... B.

Nejnosnější myšlenka z "náčelníkových střípků" je jasná – příští červnová oddílovka se bude konat v Hostivicích, nikoli v Hostivici, formou grilování u Hurníků pod širým nebem:)