Poslední schůzka v Hostivici

Zuzana Jírová

22. června 2015

A je to pryč, deset oddílových schůzek, každou první středu v měsíci! Poslední schůzka bývá sváteční a letos se hostitelské úlohy chopili Linda a Zdeněk.

Nejdříve jsme obdrželi vyčerpávající popis cesty do Hostivice autobusem, vlakem i na kole. Hlavním bodem orientace byl výrazný zelený dům, který nelze přehlédnout. S názvem ulice to bylo horší, protože na místě samém bylo ulic s názvem přírodnin více, a tak někteří ztráceli jistotu, který strom či keř to vlastně byl.

Nakonec ve středu 3. června 2015 dorazili Stiborkovi, Kymličkovi, Básník a Tomáš Kocián dokonce na kole, Líba s Bártíkem a krabicí výborných dortů, Drsňák, Marcela a Hanka Novákovy a my Jírovi. Počasí nám přálo, gril krásně voněl a my vzpomínali, co jsme za ten rok stihli poznat. Někteří litovali, že se nemohli zúčastnit všech akcí a slíbili jsme si, že snad příští rok to zvládneme lépe.

Pomalu se stmívalo, my jsme s radostí odebírali stravu. Talíře s grilovanou zeleninou, nožičkami kuřátek a voňavým masíčkem v nás mizely a my jsme se pomalu zakláněli a pozorovali oblohu s prolétnuvší ISS, určovali souhvězdí a poslouchali Zdeňkovu nevyčerpatelnou studnici historek, průpovídek, vtipů a zážitků, ke kterým se ostatní rádi připojovali s vlastním vyprávěním.

Poslední schůzka se opravdu vyvedla, Linda a Zdeněk byli výbornými hostiteli a všichni jsme se domů vraceli dobře naladěni, těšíce se na poslední výlet za technickými památkami do Nové Bystřice a po prázdninách, ve středu, Na Shledanou Pod Řípem.

Prázdniny jsou za dveřmi a poslední OSaPácká schůzka školního roku za námi.