Na sv. Blažeje (3. 2. 2016)
dne 4. února 2016
  • Stalo se nedávno

Na sv. Blažeje, patrona domácích zvířat a ochranitele před nemocemi hrdla (kromě jiného, protože jako důležitý světec toho měl na hrbu mnohem víc), jsme se opět sešli ve vyhřáté "klubovně" v obvyklé sestavě 12+1. Probrali jsme, co se kde semlelo i co se teprve chystá.

A že to hučelo! Linda vyprávěla, co všechno ten den od rána uvařila pro jakési pracovní shromáždění, Markéta se pochlubila novým místem, vzpomínalo se na Přechod Brd, Drsňák zdatně sekundoval Zdeňkovi ve vyprávění vtipů (neudržela jsem žádný, jen vím, že jich bylo hodně o stařících a doktorech:-))

Bylo toho mnohem víc, ale já si bohužel nedělala poznámky, a tak to zůstane navždy utajeno před všemi nezúčastněnými – jejich chyba. A taky nevím, o čem zaníceně diskutovali Tomáš s Alešem a Básníkem – byli na druhém konci stolu.

Konzumace jak jídla, tak pití byla tentokrát velice střídmá, což konstatovala i obsluha. Ale hlavně jsme stihli popřát a zapít narozeniny Líby a Aleše.

A co nás čeká?

  • Probraly se všechny eventuality blížícího se výjezdu na hory.
  • Markéta nás pozvala na folkový koncert Březňák, který se koná 18. 3. od 18. hod v bývalé hospodě Na Rychtě v Malém Břevnově (podrobnosti všem případným zájemcům ráda sdělí).
  • Hned den na to v sobotu 19. 3. se uskuteční první exkurze do pražských minipivovarů (organizátor Hanka včas rozešle dispozice).
  • Marcela vyhrožovala další neplánovanou výpravou za bledulemi.
  • A Zuzka s Pavlem určitě napíší zápis z Brd:-)

Jo, a Drsňák to měl bez mouchy.