Zápis ze schůze 2. 3. 2016
dne 3. března 2016
  • Stalo se nedávno

Letošní zima je prazvláštní. Nejen, že není sníh a mráz, ale dokonce je tu aprílové počasí už v únoru. V pondělí přívaly sněhu v Praze, zatímco v Jizerkách kvetou fialky, v úterý závěje v Beskydech a v Čechách obleva, ve středu vytrvalý déšť a 7 stupňů. Jestli ono to nebude tím přestupným rokem.

První březnovou středu dešti navzdory našlo pár přátel cestu pod Říp – Zuzka J., Líba, Linda, Zdeněk, Helena, Aleš, Marcela, Hanka, Markéta, Jirka H. a Zuzka S. Pod stůl pak neomylně zamířil Ari. Zbytek OSaP zřejmě užívá jarních prázdnin někde jinde.

Nosným tématem večera bylo tukové hospodářství. To jsme probrali opravdu ze všech stran. Co se stane, když dříve ve friťácích používaný tuk zatuhne v domovní kanalizaci (aneb jak kdo likviduje použité oleje doma), co vše umí motorový olej (aneb nejen maže, ale i hřeje), a jak působí absence mastnoty v dětské stravě na jejich vyměšování (aneb nepřehánějme to s tou vlákninou, přátelé).

I když na schůzce nebyl přítomen velký bratr náčelník Básník, stejně jsme zmínili i pár "oddílových" témat. Výprava za malými pivovary, zdá se, láká hodně účastníků. Bližší info a výzva k závazné přihlášce přijde v půli března. Výprava do Jeseníků je ještě daleko, ale už teď se na ni těšíme (a lákáme Líbu k obsazení volného lůžka u Marcely). Někteří si s hrůzou uvědomili, že zapomněli poslat zálohu (promiň, Vláďo, okamžitě napravuji!). Naopak výlet za bledulemi letos kvůli mokrému terénu a jiným akcím potenciálních účastníků neproběhne. Abych vás nalákala na příští rok, přikládám foto z lužních lesů u Budyně nad Ohří.

O zlatý hřeb večera se ovšem postarala Zuzka S. Už mezi dveřmi hlásila, že zápis do oddílové kroniky z Brd má! A abychom jí uvěřili, přečetla nám ho. Navrhovala sice, že své zpoždění při sepisování zážitků z této tradiční akce vykoupí panáky. My jí to ale jednohlasně odpustili – přednesený zápis totiž opravdu stojí za to. Vy, kdož jste pod Řípem chyběli, si ještě musíte chvíli počkat.

A pak už bylo po deváté a první z nás se začali zvedat. Takže na Pepíčka se potkáme ve Vysočanech!