Setkání pod Řípem – 6. 4. 2016
dne 11. dubna 2016
  • Stalo se nedávno

Tak jako každou první středu, sešli jsme se v naší oblíbené hospůdce. Nebylo nás tolik, ale nasmáli a pobavili jsme se nadmíru. 6 (Marcela, Hanka, Líba, Markéta, Helena a já) + 2 (Aleš a Jirka) + Arry (nebo Ozzy? – debata o jeho jménu byla krátká, ale výstižná). Jinak se probíral medvědí česnek, kdy a kam na něj, dále se debatovalo o rozdílu mezi buzolou a kompasem a nemalá část povídání byla o našem novém psu (Betynce), kterou Zdeněk hlídá, a proto nemohl na schůzku dorazit. Ke slovu se dostala také Markéta, která líčila svou novou práci. Tak jí budeme držet palce.

K večeři byla oblíbená palačinka, klobása a jiné, hlavně těstovinové pokrmy, protože na jídelním lístku tentokrát chyběly tousty. Dále se mluvilo o současné bezpečnostní situaci a o tom, jak to bylo dříve fajn, že se mohlo i dítě v kočárku nechat stát před panelákem bez dozoru. To už si dnes nikdo netroufne. Debatovalo se nejen o ukradených dětech, ale i psech, kočkách a jiné havěti.

Nemalou část rozhovorů zabralo také vymýšlení brzké cesty za technickými památkami. Nakonec se dohodla cesta do Přerova nad Labem.

Pak pro mne přijela dcera, já se rozloučila a osazenstvo jsem tam nechala dalším debatám. Měla jsem ale za sebe dobrou náhradu, ve dveřích při odchodu jsem se potkala s přicházivší Zuzanou J.