Pod Řípem letos naposledy – 7. 12. 2016
dne 8. prosince 2016
  • Stalo se nedávno

Sešel se nás rovný tucet plus dva chlupáči. Ze začátku se odbývala klasika – objednávka a konzumace dobré bašty a všelijakých nápojů. Začaly padat vtipy, se kterými vyrukoval nejen Zdeněk, ale i Drsňák a občas nesměle i další. Probíral se výběr lokality na zimní horský výjezd, pánská část komentovala jakési nové informační technologie, my holky spíš řešily, v jakém stadiu se nachází pečení cukroví.

A pak přišly dva zlaté hřeby večera.

Náčelník Básník inovoval vyhlašování vítězů v docházce. Moudře rozhodl, že vítězstvím každého jedince v našem věku je udržet kdy, kde, event. kam, o samotné účasti nemluvě. Takže pochválil všechny přítomné a jako odměnu rozdal čokoládová srdíčka a šišky. Ani Linda nezapomněla na své každoroční pozornosti – tentokrát měla pro každého mandarinku s vánoční nálepkou.

S posledním dárkem se vytasila Hanka v podobě pečlivě připraveného kvízu. Rozdělila nás do dvou družstev, rozdala velké barevné mapy republiky, na kterých různé puntíky označovaly místa, která jsme za těch osm let společně navštívili. Protože tušila, jací jsme sklerotici, tak mapy vybavila bohatou legendou, ze které se dal vyčíst rok a typ akce.

Každé družstvo hádalo polovinu. Zvítězila parta HeLiLiJiVl, která svůj příděl vyluštila bez chyby, zatímco ZuMaJiZdAl měla dvě zmýlené. Jirka H. byl nadšený z toho, kolikrát byl účasten, Aleš nás zkoušel z lokace Radbuzy, Honza na chytrém telefonu kontroloval, jak se strefujeme do míst určení, a Hanka jen žasla, jak nám to trvá:-)

Velikým překvapením byl počet akcí 60! A to ještě dvě pravidelně se opakující = oddílové schůzky pod Řípem a Brdy byly zastoupeny jen jedním puntíkem. Mapy se nám moc líbily a my měli příležitost zamýšlet se nad neoznačenými místy naší vlasti. Ještě nám bude trvat hodně dlouho, než je probádáme a opuntíkujeme.

Takže, přátelé, další rok je za námi, ale před sebou máme netušené možnosti. Přeji všem organizátorům šťastnou ruku při výběru cílů našich výletů a všem účastníkům dosavadní nadšení, zdraví a dobré počasí. To vlastně ani jiné, než dobré, nemíváme:-)

Krásné Vánoce!