Setkání Pod Řípem na Popeleční středu 1. března 2017
dne 7. března 2017
  • Stalo se nedávno

Opět jsme se po měsíci sešli v hojném počtu. Přestože byla Popeleční středa, nikdo se v jídle moc neomezoval. Debata se točila nejdříve kolem naší hárající Betty. Dále se semlelo vše možné, od historek o hercích (o tom, že si nikdo v Perlovce nevšiml Hermannové, jak musel Zdeněk Štěpánek platit pokutu za to, že ve hře o Mistru Janu Husovi řekl "odvolávám", či o pozlacených kulkách lva v ND).

Vzpomínalo se na staré počítače, černobílé televize, mluvilo se o tom, že znělka Večerníčku je stále původní. Vladek vyprávěl, jak na vojně měli televizi bez zvuku, a když se vrátil do civilu, tak mu mluvení při sledování vadilo. Vláďa zase naopak poslouchal pouze zvuk a děj si domýšlel. Opravdu se mluvilo o všem, na co si vzpomenete, včetně vaření, uprchlíků, počasí o posledním zimním výletu na Šumavu, kde opět nebyl sníh, a lyže tudíž byly zbytečné.

V závěru Zuzka vzpomněla na výlet za památkami UNESCO, a tak se přemýšlelo, kam jet. Měla s sebou vypracovaný seznam míst. Nejvíce se probírala možnost navštívit Holašovice a zámek Kuks. Uvidíme, kam se vydáme.

V nejbližší době nás čeká vycházka Po pražských pivovarech, která se opět jako loni kryje s akcí "Břevnovského Březňáka". Je tedy možné, že sobota 25. 3. bude pro některé z nás velmi dlouhá.

Nejdůležitější informace na závěr: Dohodlo se, že od příštího měsíce se schůzky budou konat již od 18:00 hodin. Pokud by to nevyhovovalo, vše se vrátí ke starým zvykům.

Naše debaty byly natolik zajímavé, že nikdo nesledoval čas. Setkání se proto protáhlo až do pozdních nočních hodin a rozcházeli jsme něco málo před zavírací hodinou.