Říjnové setkání POD ŘÍPEM
dne 16. října 2017
  • Stalo se nedávno

Sešli jsme se v salonku ve středu 4. října 2017 něco málo před 18. hodinou. Jako jedna z prvních přišla Zuzka, a protože si myslela, že bude v restauraci první a sama, přinesla si ke čtení (pro jistotu) knihu o cukru. Takže jedna z prvních a velkých debat bylo vaření, pojídání a popíjení jídel a nápojů s cukrem, či bez něj.

Další velké téma byl Vladkův infarkt, který nás překvapil. Všichni jsme mu na dálku poslali přání brzkého uzdravení. Další téma byli psi, protože Líba přišla s Bártíkem v náručí, neb spadl ze schodů a zlomil si nožičku. My jsme dávali k dobru pobyt Betty v hotelu během naší dovolené.

Dále nás všechny zaujala ztracená peněženka Hanky, která neměla tušení, že ji ztratila. Debata pokračovala klábosením o různých bylinkách, které pomáhají, a tak Helča doběhla domů a všechny nás podělila oparovníkem. Některým také donesla rýmovník, ale ten většina z nás už měla. Mezitím, co se probírala různá témata, účastníci schůzky dobře večeřeli (bramboráky, klobásy, těstoviny, palačinky), takže přítomní tři psi se nestačili oblizovat.

Ke konci se začalo povídat o blížícím se výletu do CHKO Brdy, na nějž se všichni těšili. O to víc, že Vláďa slíbil hezké počasí. Jednotlivé skupinky probíraly výchovu dětí, práci, výuku ve škole, sem tam padl i nějaký vtípek.

Po 21. hodině jsme se všichni v klidu rozešli.