Pod Říp s Ďáblem
dne 20. listopadu 2017
  • Stalo se nedávno

Podzim klepe na dveře, listí padá sytě,
středa už je zase tady, beru kabát hbitě.
Pod Říp s Ďáblem, cvakne branka,
tentokráte jde i Hanka,
skoro celá rodina,
šestá už je hodina.


Po delší době způsobené chorobou jsem se ve středu 1. listopadu 2017 zúčastnil tradičního skautského setkání, a co čert nechtěl, hned jsem chytil zápis. Zajímavý byl počet účastníků, a to mezi 16 až 17. Výjimečně, dá se říci, mezi nás zavítala i Hanka Pastrňáková, která nepatří mezi pravidelné účastníky, ale velice rychle se aklimatizovala a společně zavzpomínala. Na druhou stranu zase chyběly tradiční pilíře, jako Zuzana nebo Hanka, ale nutno se zmínit, že měly řádné omluvenky, a tak se nemuselo přistupovat ke kárnému řešení dané situace.

Seděli jsme u obou stolů, což nás jaksi částečně separovalo, ale nezabránilo nám to probrat důležité body setkání, jako bylo schvalování programu na příští rok, a domluvit důstojné ukončení tohoto roku tradičně spojené s toulkou Prahou, a také kulturní zážitek spojený s návštěvou hradní jízdárny s výstavou impresionistů.

Všechny body večera se probraly s minimální strkanicí a s minimálním počtem urážek byly schváleny. Už nyní se těším na Mikuláše, neboť na tento den vychází i naše poslední setkání Pod Řípem.

Děkuji za pozornost, V.