Pod Řípem 7. března 2018
dne 8. března 2018
  • Stalo se nedávno

Sešlo se nás dne onoho, ho ho ho, hooodně – 16! Konečně odpoledne vysvitlo sluníčko, tak jsme všichni chtěli sdílet s ostatními optimistickou předjarní náladu. Zuzka dokonce vyrazila z domova až pod Říp pěšky (neustále inovuje; vzpomínáte, jak před pár lety vjela na běžkách až do lokálu?).

Markéta předvedla návrh obrázku pozvánky na květnové setkání u příležitosti 50. výročí obnovy Junáka na BH. Všem se dílko moc líbilo a jednomyslně bylo odsouhlaseno. Dále se vytipovávali další bývalí skautští souputníci, prostě tato akce nás opravdu nenechává v klidu.

Při dobré baště a zlatavém moku jsme tradičně semleli kde co, včetně svátku Tomáše, že učitelky si pletou MDŽ se Svátkem matek, že nezmar Ďábel v domově důchodců pookřál a chystá se nás brzy navštívit, jak těžká je práce zeměměřičů v zimním období... Bylo toho opravdu hodně, a to zaznamenávám jen to, co mé stárnoucí ucho zachytilo.

Ovšem zlatý hřeb večera nás teprve čekal. Úderem sedmé se dostavil Drsňák, který se stane za pár dní ctihodným kmetem. Jak je všechno relativní. Od dob obrozeneckých, kdy takto oslovovali při oslavách padesátin Vrchlického, se vnímání stáří opravdu hodně posunulo a dneska jsme Jirku vítali konečně mezi dospělými.

Byl dekorován vysokým vyznamenáním Desítky, které s dovedností sobě vlastní vyrobil Jurášek, a které mu náčelník připnul na hruď zahalenou košilí se štábně kapitánskými výložkami. A sladký dárek ode všech – veliký dort, který upekla Helča, a který kromě nezbytné číslice ozdobila i moucha od Lindy. Ta prostě k Drsňákovi už patří (moucha, ne Linda). Připili jsme mu, zazpívali a v rámci zachování jeho zdraví jsme tu ten dort obratem snědli. Byla to pohádka a všichni tajně doufáme, že Helenka bude podobné mňamky vytvářet i v budoucnu.

Velmi povedené a pohodové setkání jsme prodlužovali až do pozdních hodin. Na rozloučenou nás Zdeněk pobavil vydatnou porcí vtipů a všichni se shodli v tom, že se už těšíme na další společnou akci – tentokrát pivovarskou.

Jo, a abych nezapomněla – vybírám opět menší obolus na úhradu nákladů, spojených nejen s vedením stránek. Tak vězte, že mi jen tak neuniknete – během jara z každého z nás budu mámit po stovce:-)