Skautský potlach
dne 3. května 2018
  • Stalo se nedávno

Stálice skautského potlachu se sešly ve středu 2. května 2018 v počtu 14 bez výraznějších změn. Zdá se, že stabilní základna nebude ani v budoucnu ohrožena, přestože útoky na fyzickou kondici oddílu před nás staví stále náročnější cíle.

Bohužel jsem nestihl včasný příchod, neboť se v Kauflandu vytasili s nabídkou mražených kachen z Maďarska za 46 korun, což si vyžádalo svědomité řešení. Radost mi udělalo zavolání mobilem od Hajnušky, jestli dorazím, což jsem během 5 minut splnil. Radost mi trochu zkalila žádost o stovku na jakési stránky, ale vše negativní bylo spláchnuto chutným gambrinusem:-) Chvíli jsem si ale opravdu myslel, že mě chtějí vidět "jenom tak":-((

Kynologický koutek tradičně vedený Zdeňkem a Helenou vyřešil několik neřešitelných problémů a přistoupilo se k důležitým bodům setkání.

Linda přečetla jídelníček na blížící se skautské hemžení 12. 5. Musím přiznat, že nabídka je velice lákavá, dokonce se slíbilo i pivečko, za což asketickým skautům od srdce děkuji. Původně se mluvilo o abstinenční výchovné akci a mé nápady byly rázně umlčeny, tak jsem rád, že bylo rozhodnuto jinak.

Hanka nás všechny překvapila svým nápadem této akce se nezúčastnit. Všechny nás to udivilo, ale věříme, že své rozhodnutí ještě přehodnotí.

Dále se ještě mluvilo o připravované cyklo-pěšo-moto akci, vypadá to skoro tak zajímavě, jako nová vlasová kreace Dršňáka. Také blížící se odchod Jirky Hainého do důchodu a příspěvky již zkušených důchodců pozvedly průběh večera na značně vysokou úroveň, kterou již neopustil do konce.

Konečně, byla zveřejněna i informace o odchodu Stáni do skautského nebe.