Zápis ze schůzky 6. června 2018
dne 8. června 2018
  • Stalo se nedávno

V 18 hodin jsme se sešli jako obvykle pod Řípem. Bylo nás málo a všechny přítomné na první pohled zaujal Vladkův nový stroj "City Coco". Elektrický malý moped dovezený z Číny. Krásné malé vozítko, které s Vladkem dokonce mluví, naštěstí ne čínsky.

Potom Vladek všem vykládal zážitky ze školy v přírodě, kde zábavu organizovala najatá skupina mladých. Rozbíjení balonku, který si přidržoval jeden člen družstva na zadku a ostatní bez pomoci rukou a nohou ho museli rozbíjet, bylo nejen pro Vladka velkým zážitkem. Také hledání dospělých schovaných ve tmě na louce u ubytovny přítomnými dětmi bylo zajímavé, protože dětem to nikdo neřekl. Copak tam asi dospělí dělali?

Okolo 19. hodiny začali přicházet další, a tak se nás nakonec sešlo 14. Zábava pokračovala již celkem tradičně. Večeři si dali skoro všichni. Většina v parném počasí dala přednost lehčí stravě, pouze Láďa si dal oblíbené koleno, které mu nejvíce záviděla Betty. Vladek seznámil všechny se zdravotním stavem Ďábla a Jeleny a potom se zábava plně rozproudila.

Velká debata vznikla při povídání o jízdě podle navigace, špatných řidičích, špatném značení silnic, a hlavně o jízdě v pruzích a o tom, jak se zařadit při tzv. zipu. Probrala se nemocná záda, kolena, paty a jiné části těla. V průběhu večera se téma stočilo k nadcházejícímu výletu do Lužických hor a pátečnímu příjezdu na místo.

Okolo půl deváté se pomalu začali vytrácet jednotliví účastníci. Ke konci se debatovalo o dovolených, zahrádkách, hlídání vnoučat. Helena ukázala vyfocené překrásné růže, lekníny, ale také malou žabičku, kterou mají na zahrádce.

Po deváté hodině se všichni v klidu rozešli a popřáli krásné prázdniny těm, kteří nejedou do Doubice.