Únor pod Řípem – 6. 2. 2019

Navzdory předem hlášeným omluvám kvůli chřipkové kalamitě se nás sešlo rovných 11 (vlastně 12 – na chvíli nakoukl i Jirka J.) plus 1 polovlčice.

Se zármutkem jsme přijali zprávu o smrti Skukůma. Jedna kapitola našeho společného příběhu, ta o skautských vedoucích, se pomalu uzavírá. Pak se tradičně semlelo páté přes deváté.

Napřed jsme konstatovali zcela šikanózní přístup bank ke klientům, zvláště těm dříve narozeným. Pak jsme pořešili otázku mobilních telefonů – i ty nejchytřejší nic nevydrží.

Vladek se pochlubil blížícím se prvním inkasováním důchodu a oslaví to třítýdenním výletem do Austrálie. Už se těšíme na zážitky.

Linda už má zimy plné zuby, tak začala s jarním úklidem. Při této bohulibé činnosti nalezla školní sešit po své babičce, ve kterém byly krasopisně napsané početní příklady přelepeny sbírkou reklamních nálepek z období 1. republiky. Moc hezké!

Oblíbenými panáčky jsme připili na zdraví Líbě a Alešovi a popřáli jim hodně zdraví. Přes svůj kmetský věk vypadají oba báječně:-)

Doplnili jsme kalorie dobrou baštou a při zapíjení zlatavým mokem a pár čajíčky to začalo hučet nejen na obou koncích dlouhého stolu, ale i uprostřed a já už nestačila zachycovat určitě veledůležitá probíraná témata.

Začala jsem vybírat příspěvky na naše webové stránky. S mírným zádrhelem, který se doufám vyřeší příště. A pokračovat budu i při dalších schůzkách, takže nebojte se, na všechny dojde.

Seznam účastníků 101. stolní společnosti: Linda, Hanka, Zuzka J., Líba, Jirka H., Vladek, Zdeněk, Honza, Drsňák, Aleš a já.