Výprava MP 2019

Dvanáct spokojených osapaček a osapáků (Kymličkovi, Hanka s Honzou, Marcela, Zuzka S., Líba, Vláďové Čech a Souček, Jirkové Hainý, Novák a Váška) se v sobotu 13. dubna 2019 zúčastnili již 4.(!) výpravy OSaP za ochutnáváním a poznáváním piva vařeného v malých pivovarech, které v české kotlině rostou v poslední době jako houby po dešti. Program výpravy opět připravila a celou cestu nás vzorně vedla a informovala Hanka.

Tentokrát jsme se pohybovali téměř v samém centru Prahy. Sešli jsme před kostelem sv. Ludmily a zamířili do nedalekého a nedávno otevřeného minipivovaru OSSEGG. Ten patří pod pivovar cisterciáckého opatství v Oseku, ve kterém je tradice vaření piva již od 13. století. Ochutnali jsme speciály připravované podle starých receptur a pojmenované jako Ruthard, Phillip, Laurentius... Všechny měly výraznou chuť a říz. Ti, kteří ochutnali také místní chuťovky, je též chválili, stejně jako skvělý domácí chléb (celý pecen si lze objednat den předem za cenu 65 Kč...).

Moderně zařízená restaurace je vzdušná, personál rychlý a ochotný. Samozřejmě – Jirka N. se musel tradičně vyfotografovat s milou servírkou. A pan výčepní nás vzal do suterénu k nerezovým tankům a vysvětlil celou technologii vaření jejich piva. Podobně tradiční postupy, které vycházejí z Magdaleny Dobromily, uplatňují i v kuchyni. Bylo to moc zajímavé, vtipné povídání znalého člověka, odborníka zaníceného pro svou práci. Odcházeli jsme velmi spokojeni – za mě OSSEGG dostává pět hvězdiček!

Cesta do našeho druhého cíle, Sousedského pivovaru Bašta v Nuslích, vedla přes sady Svatopluka Čecha (foto Vládi Čecha se jmenovcem, kterého vysochal Ladislav Šaloun), sady Bratří Čapků, Bezručovy sady, Heroldovy sady, Havlíčkovy sady (s krásnými pohledy na upravené jarní vinice pod vilou průmyslníka Moritze Gröbeho) na náměstí Bratří Synků.

Po celé cestě nás Hanka seznamovala s historií a zajímavostmi na trase. Sympatické na této cestě bylo i to, že jsme šli skoro pořád z kopečka, tedy až na poslední krátký výstup k cíli naproti nuselské radnici.

Pivovar je součástí známé nuselské hospody U Bansethů, vyhlášené zejména kachními specialitami. Většina z nás kachničku, nebo jídla z ní ochutnala, a k tomu speciál, pivo Wasabi, který byl zrovna na čepu. Chuťově zajímavé pivo s křenovou příchutí, ale dobrý ležák je přeci jenom to pravé pivo!

Byla to zase úspěšná výprava, Hance moc děkujeme za přípravu a průvodcovství a už se těšíme na jubilejní výpravu příští rok. Do té doby – shodně s pivovarským pozdravem – Dej Bůh štěstí!