Oddílovka Pod zeleným Slunečníkem 04.09.2019 – OSaP

První poprázdninové kontrolní houkání sirén jsem ten den vůbec neslyšel, a přesto jsem nezapomněl na první poprázdninové setkání Pod Řípem v hospůdce U Čechů.

O dost dříve, než je domluven počátek našich setkávání, tedy 18:00 hod, na venkovní zahrádce již užívali posledního sluníčka někteří nedočkavci, či snad štamgasti? I další příchozí si přisedli, proto jsme nevyužili pravidelné rezervace uvnitř Pod Řípem. Tedy by se dala dnešní oddílovka nazvat Pod zeleným Slunečníkem s logem jednoho chutného pivovaru zez Plzně. Velmi početnou část tvořili cyklisti klasičtí, ba i na elektrokole.

Jako vždy coby správní konzumenti objednáváme nějaké to jídlo a pití. O zákusek se nám postarala oslavenkyně Marcela prostřednictvím Heleny. Ta opět vytvořila stylizovaný dort se správnou číslovkou a zářící všemi známými turistickými českými barvami do těch 4 známých světových stran. Ba i zajíčky se smrčky – ty jsme jednoduše a nemilosrdně snědli. Jen tu jedinou sovičku si oslavenkyně směla odnést domů (jako by té své moudrosti už neměla dostatek). Psát o neskrývaném překvapení oslavenkyně je jistě nadbytečné! Sama oslavenkyně rozdělila dort na přesný sudý počet dílů, a to i přesto že přítomných bylo 15... Zřejmě chtěla, ale opomněla, pozvat někoho se stejnými narozeninami.

A že měla na výběr, zkuste posoudit dle následných informací. Ve stejný den, měsíc a dokonce i rok má narozeniny jiná, v našem spolku méně častěji se vyskytující celebrita – Richard Gere. Z dalších velkých Čechů namátkou třeba žena, celebrita – Tereza Maxová. Pravda tam je totožný jen den, měsíc... Ale ani ona mezi nás často nechodí. Máme v PR prostě ještě trochu mezery! Jejich škoda, mohli s námi utužit Marcelino zdraví příjemným panáčkem něčeho ostřejšího:D

To narozeninové veselí skoro zastínilo další témata. Jedno z těch důležitějších – Oslava 100. výročí založení oddílu: https://www.os10.cz/documents/Oslava_100_let.pdf. Většina nás se zúčastní až té části u klubovny.

Další téma je jasně organizačního rázu – Víkendová výprava "Za památkami UNESCO". Plánovaná Olomouc se totiž z různých důvodů přeměnila na sobotní návštěvu Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem: https://www.nhkladruby.cz/. Ten byl také nedávno připsán na seznam světového dědictví českých památek: https://www.e15.cz/magazin/kultura/cesko-si-pripsalo-na-seznam-unesco-dve-dalsi-pamatky-1360407.

Jistěže těch menších lokálních témat u stolu a hovorů a poznámek a vtípků a dalšího bylo o mnoho více. Ale jak jsem už v nějakém kronikovém zápisu z oddílovky psal – ano toto není můj první zápis – pokud to chceš vědět přesně či zažít, musíš jednoduše přijít a pobejt:-)