Schůzka pod Řípem 4. 3. 2020

Dnes se nás sešlo jenom 10, ale bylo to moc fajn. Mohli jsme komunikovat všichni dohromady. Témat bylo hodně, zmíním jen ty nejpodstatnější a nejzajímavější.

Začalo se navigacemi, kam koho která dovedla, a jak předcházet nepřesnostem. Dalším tématem bylo přechylování ženských jmen. Také jsme se dozvěděli, že Ďábel je v dobrém stavu, což nás potěšilo. Vladek toho moc nenamluvil, protože si dal koleno a měl svou mastnou pusu stále plnou. Bylo prý moc dobré.

V průběhu přípravy na putování pražskými pivovary Vláďa poprosil o možné přeložení termínu. Jeho prosba se setkala s kladným ohlasem, a tak se dohodlo, že se půjde až 4. 4.

Marcela vznesla dotaz, zda kvůli Bitvě na Bílé hoře neposuneme podzimní akci v září na jiný den. Nikdo z přítomných se však na ni nechystá, a tak není důvod. Rozpředla se debata o tom, jak to v okolí vypadá před a po konání samotné akce, a Jurášek barvitě líčil stav v okolí, včetně po ránu vystrčených holých zadků za každým druhým stromem ve Hvězdě.

Připili jsme na zdraví Drsňákovi, neboť bude mít 9. 3. narozeniny. Pila se Republika, Fernet, zelená a Becherovka.

Samozřejmě nechyběla debata o koronaviru, přijatých opatřeních, panice a vykupování krámů. V průběhu večera nechyběly ani vtipy, které vykládal nejen Zdeněk. Následovala debata a nejrůznější vzpomínky na léta 1968, 1969 a 1989, v níž každý vykládal, co zažil, kde byl, a jak se snažil zapojit.

Při pivu, kávě, čaji a jiných nápojích probíhala debata až do deváté hodiny. Poté se naše skupinka pomalu začala rozcházet a po březnové akci po pivovarech přesunuté na duben se opět sejdeme za měsíc pod Řípem.