Druhý výlet do Šárky

Současná situace k tomu přímo vybízí. Pojďme si proto po čase opět zavzpomínat na doby, kdy lidé chodili ven ještě bez obav a bez roušek, kdy se trávníky v dubnu zelenaly jarní vláhou, kdy kluci v ulicích hrávali fotbal a holky skákaly gumu, kdy na českých kopcích rostly husté a zdravé smrkové lesy, a kdy jsme byli mladí.

Vybral jsem tentokrát z kroniky 10. chlapeckého odílu právě 50 let starý zápis, v němž autor popisuje lehce dobrodružný jarní výlet do Šárky. Byl v pořadí již druhý – opakoval se totiž pro velký úspěch krátce po tom prvním. Připojená fotografie dokládá, že jsme byli opravdu o pár let mladší, ale také, že se vyhlášená, více než 100 let stará restaurace Dívčí skok aneb "U Veselíka" za tu dobu naštěstí zas o tolik nezměnila.

Pokud by někoho dané téma vážně zaujalo a chtěl se dozvědět, jak probíhal i ten první výlet, může se o tom dočíst zde.

2. VÝLET do ŠÁRKY

Po první Šárce, před Georgiádou jsme šli do Šárky podruhé.

Sraz byl u konečné 11 v ½9 ráno.

Petr Knížek přivezl strágulu aby jsme se na ní naučili jezdit.

Ale v plánu byl ještě běh na 60 a 300 m, na 60 m byly 2 pokusy, na 300 m 1 pokus, Pak se mělo jezdit na strágule ale přetrhl se voj.

Pak jsme strágulu ukryli do křoví, a protože začlo pršet ukryli jsme se do skal. Když přestalo pršet vyšli jsme na stráň která měla z jedné strany stráň a z druhé sklálu. Někteří kluci měli žízeň a někteří ne, tak se rozhodlo že žíznivci se půjdou napít dolů do restaurace a druzí na ně počkají na druhém konci skály.

Když jsme se napili, nahoře kluci nám signalizovali že máme jít tam. Tak jsme se sebrali a šli jsme, až jsme vylezli na horů.

Zatím kluci na hoře utekli na 2 stranu skály a tam nám vysíílali, něvěděli jsme to ale. Pak nám poslali posla že máme v jedné trubce vzkaz? – nebyl tam někdo nám ho vzal. Pak jsme chtěli jít domů ale zapomněli jsme v lese strágulu. Sebrali se tedy tři kluci a šli pro ní, ostatní čeklai na ně. Za chvíli přiběhl jeden ztěch tří )byl to Láďa Platil) že prý hoří, tak jsme všichni utíkali i s chlebníkama tam kam běžel Láďa.

Byl to velký požár ale nakonec jsme ho uhasili.

Pak jsme vzali ukrytou strágulu a šli domů.

Zapsal Bary