CPM 2020 – pěší sekce

Konečně – po dlouhých 12 týdnech – se nám podařilo uskutečnit společnou akci. Tedy, naplánoval to sám velký náčelník, ale realizace už byla na osmi natěšených OsaPácích. Pěší družina letos opravdu nebývale nabobtnala – Helča, Maruška, Hanka, Jaruška, Aleš, Jirka V., Vladek a já. Vladek ještě přizval 3 přátele, díky nimž jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí po trase.

Na 12km pochod jsme se vydali v sobotu 30. května 2020 ze Slivence, kam jsme dorazili busmo ze Zličína. Cestou jsme projížděli Řeporyjemi, takže jsme také zahlédli památník ROA. Jen pan řidič nechtěl počkat, abychom se mohli vyfotit, jako cyklodružina:-)

V PP Cikánka jsme byli Vladkovou kamarádkou poučeni o výskytu vzácné flóry – kavylová louka u lomu, kde se těžil známý slivenecký mramor, nebezpečné ale krásné třemdavy, rakouský len či rýt vonný. Z fauny jsme bezpečně poznali ovce, kozy, krásného modráska, šestinedělní štěně jakési lovecké rasy a v závěru výletu i dva krásné bílé koně, u kterých Vladek zasvěceně odhalil arabskou stopu.

Cesta pokračovala údolím Radotínského potoka, na kterém v minulosti stávalo 22 mlýnů. My objevili jen 4, ale možná v přilehlých houštinách byly leckde ruiny dalších.

Na místo srazu s cyklodružinou u Kalinova mlýna jsme dorazili jako první. Posvačili, povyprávěli si navzájem dojmy a přesunuli se na další strategické místo – mlýn U Veselých, kde jsme se měli sejít i s motodružinou. Ta asi letos zaspala, nebo někde bloudí dodnes. Prostě nedorazili.

Po nezbytném hromadném fotu jsme se rozloučili s cyklisty a vydali se zdolat poslední 3 km do Chýnice. Půlhodinku do odjezdu autobusu jsme vyplnili posezením na zahrádce sympatické hospůdky Na radnici a doplněním tekutin ve formě 11° Bernarda.

Výlet parádní, příroda ještě jarně svěží, počasí akorát. Prostě jsme se poměli. Vláďo, díky.