CPM 2021 (pěší skupina)

Tak zase jednou po roce lákají nás pahorky,
s partou věrných oldskautů obuli jsme pohorky.

Žádné písně, žádné karty, sešli se zas obě party.
Pěšky jdeme žádné kárky, už nás vítá kouzlo Šárky.

Jedou taky na kole, přes lesy, louky, přes pole.
Během cesty jsme se sešli v restauraci u vody,
nebylo to z nerozumu ani dílem náhody.

Všechno vyšlo, tak jak mělo, pršelo i taky hřmělo,
pivko sedlo, jídlo taky, plán se splnil i přes mraky.

Cyklisti i pěší parta přežili a je nám líp,
ve středu se všichni sejdem
pod krásným kopcem jménem Říp.

Po dlouhé době několika měsíců jsme se v sobotu 29. května 2021 sešli na cyklopěšo výletu. Trasu vybrali opravdoví znalci a připravili nám krásnou cestu Šáreckým údolím kamsi do neznáma. Cesta byla lemována obcemi Nebušice, Horoměřice a podobně a délka 15 kilometrů byla zvolena velice limitně. Limitně, protože jsme vyráželi poměrně pozdě, až ve 13 hodin po vydatném obědě.

Mohu se vyjádřit pouze k pěší skupině, jíž jsem byl členem, a o cyklodružině mám informace pouze kusé a nepoužitelné. Jediné, co by se mělo o této skupině sdělit, je skutečnost, že řád "Zlatého pedálu" si odnáší Zuzana J., neboť jediná jela na historickém kole, myšleno na kole na vlastní pohon. Ostatní si pomáhali moderními elektrickými výdobytky.

Naše pěší skupina pod vedením Maud již od počátku byla silně abstinenční a veškeré návrhy na občerstvení byly okamžitě smeteny ze stolu. Přesto se podařilo pomocí rebelie a Básníka strávit pár mrzkých okamžiků v krásné restauraci u rybníka obklopeného koňmi v nečekaném množství.

Cestou bylo s potěšením zjištěno, že humor a veselá mysl stále převládají nad covidem a politickou tragédií. Tradičně se řešil Básníkův chrup a s troškou do mlýna přispěl i Aleš. Ostatní, tentokrát bez závisti, vyslechli otřesné zážitky z ordinace a gratulovali k tomu, že se podařilo aktérům přežít.

Tak dnes pod Řípem se doberou příspěvky na naše stránky od členů, kterým se podařilo na výletě před Maud skrýt v přilehlém křoví, a kteří citované exekuci skrytě přihlíželi.