Schůzka pod Řípem 2. 6. 2021

Tak nás po dlouhé době pozvaly polední sirény k setkání OSaP v tradiční "klubovně" pod Řípem. Majitelé hospůdky šikovně vyřešili sezení pro 4 osoby u stolu, prakticky všichni jsme minimálně jednou očkovaní, a tak nic nebránilo uskutečnění "oddílovky". Jen Básníkovi udělal čáru přes rozpočet zubař a Vladkovi vyloženě nesedlo druhé pigáro, takže byl nucen se za chvilku zvednout a uchýlit se do bezpečí domova.

Přesto nás vydrželo u pivka a při dobré baště dost: obě Zuzky, Hela, Linda, Hanka, Jirka H., Aleš, Zdeněk, Drsňák, Honza a já. Nakoukl a zkontroloval nás i Jirka J., pod stolem spala Betynka.

Probrali jsme sobotní CPM, pochválili Vladkovi zápis za pěší družinu a Zuzka J. zkoušela na dvou členech své cykloskupiny, kdo se obětuje k napsání zápisu za ně.

U obou dlouhých stolů se mlelo páté přes deváté, Zdeněk tentokrát zabodoval jen jedním vtipem (musíš na sobě zapracovat, Zdeňku), Jirka H. vylíčil trable Markéty, Hanka referovala o aprílovém počasí pod Sněžkou na konci května a přes neduhy (kterých přibývá) a politiku jsme se dobrali až k pozitivnímu vyprávění o vnoučatech.

Já slíbila, že brzy rozešlu podrobnější pokyny k dalšímu společnému výletu na konci června.

A protože se nám to vyloženě líbilo a zdaleka nestačili všechno probrat, odsouhlasili jsme jednomyslně, že se sejdeme opět za měsíc – první středu v červenci – tj. 7. 7.