CYKLO-PĚŠO-MOTO – zápis cyklo skupiny

29. KVĚTEN 2021 – SRAZ 12.00 – CÍL KOPANSKÝ MLÝN – NÁVRAT CCA 18.00


Konečně vyrážíme po roce na výpravu! Skupina cyklistů se skládá jen ze čtyř členů: dva Stiborkovi a dva Jírovi (nevadí, jsme plni odhodlání).

Včera večer jsme nastudovali mapu, a tak bez zaváhání vyrážíme pomyslně pozdravit bratra Ďábla a přitom zkontrolovat, zda Vladek nezaspal. Vše v pořádku, a tak se řítíme z kopce dolů do obory Hvězda a ouha, první houpáčky, které bravurně vyšlápneme, a míříme směrem Šárka. U koupaliště přibíráme Jordány a řítíme se z kopce. Jen ty mraky jsou znepokojující.

A taky ano, předpověď se potvrdila a my se schováváme před deštěm pod stromy na Jenerálce, míjíme staveniště, kde jsme měli značenou cestu, a pouštíme se mezi chatami do kopce, který vyústí uzoučkou cestou mezi stájemi. Krajina se mi zdála povědomá, a ejhle menhir!

Pokračujeme podél Kozích hřbetů a nabízí se nám pohodlná Kyzlíkova stezka, ale to my ne a vydali jsme se zkratkou o mnoho nebezpečnější. Klouzali jsme po mokrém terénu příkře ze svahu a zabrzdili jsme bez úrazu u naučné tabule o Kyzlíkově stezce a Alšově vyhlídce.

Skupina začala být neklidná, kdy že bude už ten Kopanský mlýn! A tak jsme zrychlili, odolali jsme lákadlům v Tichém údolí (Statenický mlýn) a po telef. kontaktu s pěší skupinou jsme ještě přidali a hurá na oběd.

Konečně cíl! Odměnili jsme se a vydali se zpět.

Na cestě kolem sv. Juliány, kterou si lidé nechali po několikáté opravit, jsme poprosili, aby dohlédla na Covid, ať nás nechá už na pokoji! Dál jsme pokračovali tunelem pod dálnicí vedoucí na letiště, přes Ruzyň na jižní okraj Hvězdy a tam se rozloučili.

Výprava to byla moc krásná, Tiché údolí a mlýny, které se dřív uživily, Kyzlíkova stezka, kterou děti každý den chodily do školy, a ještě kus starých časů, bez paneláků a širokých silnic. Je tam ještě pro nás mnoho neprobádaného!!!