ZÁPIS ze schůzky oldskautů č. 100
dne 9. ledna 2019
  • Stalo se nedávno

Počet účastníků: 14 lidských členů + 1 poloviční vlčice jménem Betty.

Dne 2. ledna jsme se poprvé sešli v novém roce 2019 na starém dobrém místě pod Řípem. Jak se zdálo, většina zúčastněných ve zdraví přežila vánoční shon, více či méně milé příbuzenské návštěvy a bujaré oslavy na Silvestra a s nadějí na zasloužený odpočinek všichni vykročili do dalšího roku.

Vzhledem k ročnímu období se dalo očekávat, že se na schůzce bude péct cukroví, vařit rybí polévka, smažit ryby a vyrábět bramborový salát. Stalo se. Každá z přítomných skautek předložila k posouzení své recepty. Možná by nebylo od věci, kdyby po příštích Vánocích alespoň některá předložila také své výrobky.

Podrobným dotazováním se podařilo zjistit, kdo zdobil vánoční stromeček: ženy 4x; muži a dědové 16x; a ve dvou rodinách půl na půl. Podrobný popis zdobení stromečku přednesla Markéta, ale byl tak komplikovaný, že si ho málokdo zapamatoval. V této souvislosti proběhla i diskuse o čase likvidace vánočního stromku. Vyplynuly z ní 2 termíny: na Tři krále a na Hromnice (alespoň ty živé, umělé zůstávají déle).

Diskuse se nemohla vyhnout ani vánočním pohádkám a silvestrovskému pořadu ČT. Většině diskutujících se pohádka "Kouzelník Žito" nelíbila. Obdobně dopadl program na Silvestra. Za to se všem, kdož se vydali na Nový rok do Prahy, líbil ohňostroj.

Probral se i zájezd na hory, který se uskuteční o víkendu 11.–13. ledna. Podle toho, jak vypadá počasí, by si ho účastníci mohli docela užít.

Líbila se také oslava narozenin Lindy a Juráška, při níž došlo na bohaté občerstvení: 6x Fernet, 8x zelená, 2x rum a 6x Becherovka. K tomu nějaká pivečka. Jen šoféři měli jako obvykle smůlu. Padlo při ní i několik košilatějších vtípků.

Celkově lze říci, že první schůzka v roce 2019 se povedla a už se těšíme na tu únorovou.