Zápis ze schůzky u Hainých dne 4. června 2014

Helena a Aleš Kymličkovi

5. června 2014

Kolem sedmé hodiny jsme se sešli u Hainých na zahradě za účasti obou zhmožděných oldskautek Líby a Lindy, dále dorazili Marcela, Helena, Zuzka S., Tomáš, Zdeněk, Aleš, Jirka Drsňák, domácí Markéta a Jirka. S ohlášeným zpožděním dorazila i Hanka. Básník se omluvil kvůli pracovnímu vytížení. Každého příchozího uvítal s velkým nadšením Arík.

Nejdříve jsme se začali bavit o tom, jak se zranila Líba a jak se to stalo Lindě. Dověděli jsme se, že se obě naše oldskautky zranily ve stejný den a to nejdříve Líba a cca o hodinu později si koleno poranila Linda. Na to navázala debata o různých úrazech, kterými jsme si všichni postupně v životě prošli.

Pak už nás Jirka usadil ke stolu a dostali jsme klobásy se zeleninou (výborně připravené) a děvčata začala probírat, jaké bylinky Markéta použila a jaké kdo používá při svém domácím vaření. Celý večer se nesl v kulinářském duchu. Probrali jsme i velikost porcí v jednotlivých typech restaurací a na "Ambiente". Následoval další chod výborné hostiny a to grilovaná kuřecí prsíčka se zeleninovým salátem a tak přišlo na řadu opět tipování, jaké že to Markéta použila bylinky.

Po potřebné době na slehnutí zkonzumovaného jídla přišla řada i na donesené sladkosti a kávičku. Téměř celou dobu nás bavil Arík nošením míčku, který chtěl házet.

Připomněli jsme si, že se někteří uvidíme již za deset dní na víkendové akci "Broumovsko" a ti, kteří nepojedou, si popřáli hezké prázdniny s ujištěním, že se na zářijové setkání všichni těšíme. Padl také návrh, že podobnou schůzku, jako udělali Markéta s Jirkou, by bylo hezké udělat i u dalších oldskautů.

Markéta s Jirkou si zaslouží velký dík. Večer u nich byl velice příjemný a ani jsme si nevšimli, jak čas rychle uplynul.